Zestawy kominkowe

Relaks przy kominku z kubkiem gorącej czekolady i dobrą książka potrafi zdziałać cuda. Załóżmy, że mamy już czekoladę, ulubioną książkę, wygodny fotel, ale co dalej? Do stworzenia idealnej aury brakuje nam tylko jednego – ognia.  Na ratunek przychodzą nam niezbędne akcesoria, które pomogą w sprawnym rozpalaniu kominka. Zakupu możemy dokonać pojedynczo lub skorzystać  z gotowych rozwiązań oferowanych między innym przez sklep internetowy DekoracjaDomu.pl Mowa tutaj o profesjonalnych zestawach kominkowych, w których skład wchodzą niezbędne narzędzia i gadżety.

Jak wyposażyć kominek?

Pierwszym dodatkiem uzupełniającym nasze domowe ognisko, bezapelacyjnie powinien być estetyczny kosz na drewno, który zapewni nam opał na długi czas. Przy wyborze idealnego kosza powinniśmy przede wszystkim kierować się jego pojemnością oraz wymiarami. W małych pomieszczeniach wymagających dobrej organizacji przestrzennej, świetnie sprawdzą się wysokie stojaki. Z kolei dla domatorów „mających” trochę więcej miejsca wybór będzie o wiele większy. Zarówno stojaki, jak i standardowe kosze powinny spełniać swoją najważniejszą funkcję, którą jest magazynowanie opału. Ceniący sobie komfort i radość z domowego ogniska powinni postawić na nieco większe modele.

Zachowaj porządek

Po drugie, szufelka i i szczotka, czyli najczęściej wykorzystywany dodatek kominkowy, zwłaszcza w nagłych sytuacjach, takich jak zaprószenie popiołu lub przedostanie się fragmentów opału poza ściany naszego kominka. Idealnie dobrany komplet sprzątający to również troska o bezpieczeństwo. Prace porządkowe wykonywane w wysokiej temperaturze wymagają odpowiedniego sprzętu.

Ostatnim akcesorium wchodzącym w skład kompletnego zestawu kominkowego jest pogrzebacz. Pręt ten wykonany jest z niepalnego materiału o długości około jednego metra lub więcej, zagiętego na końcu do postaci haka lub poprzeczki. Narzędzie to służy głównie do poruszania i przemieszczania opału. Najczęściej jednak używany jest do udrażniania rusztu. Wspomniani trzej muszkieterowie pozwolą na zachowanie bezpieczeństwa i czystości, które nie zakłócą Twojej radości płynącej strumieniami ciepłego powietrza.